Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Opravy na několik měsíců zavřou Krnovskou ulici, páteřní trasu v Opavě

  12:55aktualizováno  12:55
Opavu čekají dopravní manévry. Od příštího týdne se uzavře Krnovská ulice, páteřní silnice na Bruntálsko. Ven z města projedou jen osobní auta, ve směru do centra musí po objížďkách všichni řidiči.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Jan Pešek, MF DNES

Stávající stoky pod Krnovskou ulicí v Opavě jsou v tak špatném stavu, že se musí kompletně vyměnit. Spolu s nimi se opraví páteřní vodovod a povrch silnice. Pro Opavu to ale znamená několik měsíců dopravních komplikací.

Opravy velmi výrazně zasáhnou do provozu v Krnovské ulici v úseku od náměstí Republiky po úroveň zastávky MHD Stará silnice před magistrátem.

Jde o úsek dlouhý zhruba 900 metrů, který je pro dopravu v Opavě zásadní. Podle sčítání dopravy tam denně projede okolo 20 tisíc aut. Uzavírka se týká i příjezdu na magistrát.

Kudy povedou objížďky?

Zákazové značky se na silnici objeví 2. května. Ve směru od centra bude platit zákaz vjezdu jen pro auta nad 3,5 tuny, platit nebude jen pro záchranku a MHD. Ve dvou místech však budou provoz navíc usměrňovat semafory.

V opačném směru bude platit zákaz vjezdu pro všechna vozidla kromě záchranného systému a MHD.

„Všechna ostatní vozidla do i nad 3,5 tuny si budou muset zvolit objízdnou trasu, a to podle váhy,“ informovala mluvčí opavského magistrátu Lada Dobrovolná.

Osobní i nákladní auta jedoucí z Bruntálu či Krnova na Olomouc musí z kruhového objezdu v Krnovské odbočit do Vančurovy ulice. Ve směru na Ostravu povede objížďka pro osobní auta po ulicích U Náhonu, Rybářská a Nákladní.

Rekonstrukce vodovodu přijde na takřka čtyřicet milionů

Náklaďáky z Bruntálska na Ostravu musí objízdnou trasou hned z kruhového objezdu v Jaktaři do ulice Palhanecké. Z opačného směru od Ostravy, Bílovce i Hradce nad Moravicí vede náhradní trasa pro nákladní dopravu přes Vrchní ulici na okružní křižovatku v Jaktaři.

Změnit trasu musí i lidé mířící na některý z odborů magistrátu. Tam se dostanou jen od Vančurovy ulice.

„Právě z tohoto směru bude vedena jednosměrka, příjezd od Krnovské nebude možný. Výjezdy z ulic, jež ústí na Krnovskou v opravované části, tedy ulic Bochenkova, Mařádkova, Hany Kvapilové a Kasárenská, budou pro maximálně 3,5tunová auta upraveny příkazem pokračovat ve směru z centra pryč,“ doplnila Dobrovolná.

Pod Krnovskou se nachází páteřní větev vodovodu, na niž se napojují další části Opavy. Její oprava spolu s kanalizací a související infrastrukturou přijde Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) na 39 milionů korun.

Kopat se bude i na jiných místech

„Důvodem rekonstrukce litinového páteřního řadu a navazujících litinových rozváděcích řadů a propojů z období 1950 až 1976 je plánovaná rekonstrukce povrchu Krnovské ulice ze strany Ředitelství silnic a dálnic,“ vysvětlil technický ředitel SmVaK Ostrava Martin Veselý.

Opraví se více než 1,3 kilometru vodovodního řadu, další desítky metrů se zmodernizují bezvýkopově. Tato investice čítá 23 milionů korun.

Kanalizace je zastaralá a ve špatném stavu včetně nevyhovujících revizních šachet. Do ní a související infrastruktury půjde 16 milionů. Všechny tři akce, kanalizace, vodovod a opravy povrchu, se mají vzájemně doplňovat.

Na výkopy se řidiči v Opavě musí připravit i jinde. „Další projekt za více než 7,5 milionu je připraven na léto v části Kateřinky v Ratibořské ulici a na Kolofíkově nábřeží. Modernizací za 7 milionů projde vodovod také v ulicích Fügnerova, 28. října, Kořeného a Vítečkova v Kateřinkách,“ upřesnil mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

Krnovská ulice patří k nejfrekventovanějším komunikacím v Opavě.

Krnovská ulice patří k nejfrekventovanějším komunikacím v Opavě.

Mapy poskytuje Freytag&Berndt, aplikaci PhoneMaps stáhnete zdarma pro iOS i Android.Nejčtenější

Pustevny získají stezku v oblacích, na nápor turistů není místo připravené

Plánovaná podoba stezky v oblacích na Pustevnách.

Stavba panoramatické stezky na Pustevnách pokročila, veřejnosti se má otevřít ještě letos. Projekt, který se...

Ať chcípne, psali lidé pod fotku kurdského novorozence. Policie je obvinila

Ilustrační snímek

Již několik měsíců řeší policie na Třinecku nenávistné komentáře, které se na sociální síti šířily na adresu dítěte s...Olomouc - Ostrava 1:4, vítězové se dotáhli na Slavii, Diop má hattrick

Střelec druhého ostravského gólu Dame Diop (vlevo) se raduje s Martinem Fillem,...

Ostravští fotbalisté se v tabulce první ligy dotáhli na třetí Slavii. V dohrávce 5. kola nečekaně vysoko zvítězili v...

Bohemians - Ostrava 0:1, rozhodli bratři Šašinkové. A Baník je čtvrtý

Milan Baroš (vpravo) z Ostravy pod tlakem Davida Bartka z Bohemians,.

Souboje, snaha, velmi slušná divácká kulisa. A dlouho žádné góly. Až z jedné z posledních akcí zápasu udeřil hostující...

Bakala před komisi k OKD nepřišel. Necháme ho předvést, vzkázal Černohorský

Podnikatel, investor a filantrop Zdeněk Bakala.

Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace OKD se usnesla, že nechá předvést policií Zdeňka Bakalu, protože se...

Další z rubriky

Festivalu Colours of Ostrava se daří i ekonomicky, zdvojnásobil zisk

Zlata Holušová hledá interprety pro Colours of Ostrava na festivalech po celém...

Nejlepší rok ve své historii loni zaznamenala společnost Colour Production Zlaty Holušové, pořádající od roku 2002...

Pustevny získají stezku v oblacích, na nápor turistů není místo připravené

Plánovaná podoba stezky v oblacích na Pustevnách.

Stavba panoramatické stezky na Pustevnách pokročila, veřejnosti se má otevřít ještě letos. Projekt, který se...

V ostravské zoo žije téměř dvě stě ptačích druhů, třetina létá volně

Speciální budky pro puštíky jsou zavěšené na stromech.

V ostravské zoologické zahradě viditelně přibývají ptáci. „V současnosti chováme přes 120 druhů ptáků z různých koutů...

Najdete na iDNES.cz