Domluvy neplatí. Opava začíná řidiče trestat. Za rychlost i stání

  7:39aktualizováno  7:39
Nekompromisní postup proti řidičům, kteří nedodržují pravidla, vyhlásila opavská radnice. Městští policisté začali ve velkém rozdávat botičky za porušování zákazu stání, státní policie měří na kritických místech v centru slezské metropole.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: praha.eu

Například v Pekařské ulici, kde řidiči překračují rychlost i více než trojnásobně. Nepomohlo tam ani informativní varování.

Už v červnu opavský magistrát zveřejnil výsledky informativního měření v Pekařské ulici. Každý třetí řidič tam jezdí rychle, za jediný měsíc radar zaznamenal 44 tisíc překročení rychlosti, a to i trojnásobně. „Po informační akci klesl počet přestupků zhruba o osm procent, a to je velmi málo. Znovu jsme tam naměřili i maximální rychlosti okolo 97 kilometrů v hodině,“ uvedl náměstek opavského primátora Josef Stiborský.

V úseku ulice od mostu směrem k sídlišti Kateřinky platí třicítka, u cesty je základní a mateřská škola a jde o obytnou zónu. Poslední měsíc už tam pravidelně stojí policie a padají postihy. „Uskutečnilo se tam zatím dvanáct měření, přestupků bylo zaznamenáno třicet čtyři. S častým měřením se bude pokračovat,“ upřesnil Stiborský.

Zároveň avizoval také nulovou toleranci vůči řidičům porušujícím zákaz stání při blokovém čištění opavských ulic.

Majitelé aut ignorují značky při blokovém čištění ulic

„Ačkoliv jsou místa, kde se úklid uskuteční, dopředu opatřena značkami s informacemi o dni i době čištění, majitelé vozidel upozornění nerespektují a na daných úsecích parkují. Nelze tak provést čištění pomocí speciální strojové techniky,“ popsal potíže Stiborský.

Podle náměstka ředitele opavských Technických služeb Martina Giráška se v takových případech cesta musí vyčistit ručně, což ale není tak efektivní, nebo se pracovníci na jednotlivá místa vracejí opakovaně. „To se samozřejmě finančně prodraží,“ dodal Girášek.

Boj proti špatně parkujícím řidičům označuje vedení opavské radnice za marný a městští strážníci začali rozdávat botičky ve velkém. První více než stovka řidičů už má za sebou i postih.

„Jen v období od 1. července do 7. srpna jsme převážně v souvislosti s blokovým čištěním instalovali 145 botiček,“ sdělila mluvčí opavských strážníků Jana Bernhardtová. Dodala, že nejde o jednorázovou akci, ale praxi, které se policisté budou držet i dál. Za porušení zákazu stání hrozí řidiči až dvoutisícová pokuta. Pokud se nezjistí, kdo auto řídil, platí sankci majitel vozu.

Výsledky voleb 2018

Přehledně zpracované výsledky komunálních voleb dle okresů pro Moravskoslezský kraj:

Volby do Senátu

V Moravskoslezském kraji vyhráli druhé kolo voleb do Senátu ve volebních obvodech 68 - Opava: Herbert Pavera, 71 - Ostrava-městoLeopold Sulovský a 74 - Karviná: Petr Vícha.Nejčtenější

Nejraději znovu a lépe. Socha Špinarové čelí kritice odborníků i veřejnosti

Socha Věry Špinarové byla odhalena v Husově sadu v centru Ostravy. (17. 10....

K soše zpěvačky Věry Špinarové míří jeden kritický komentář za druhým. Velké části veřejnosti i odborníkům se nelíbí...

Do střechy vozu s pražskou značkou někdo v Ostravě zasekl krumpáč

Podnikateli z Ostravy někdo zasekl do střechy luxusního vozu krumpáč.

Nepříjemné překvapení čekalo v neděli odpoledne na podnikatele Michala Kubíčka z Ostravy. Do střechy jeho luxusního...Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...

Školačky pomáhaly kolabujícímu seniorovi. Dospělí je při tom míjeli

Statečné dívky ocenil starosta Ostravy-Jihu Martin Bednář.

Tři dívky ze Základní školy Kosmonautů 13 v Ostravě-Zábřehu pomohly seniorovi, který zkolaboval na ulici a sesunul se k...

V Kauflandu se plazila užovka. Prodejna po třech dnech otevře

Chycená užovka obojková.

Neškodnou užovku obojkovou odchytili v pátek ráno v prodejně Kaufland v Orlové. Kvůli výskytu hada byl market od...

Další z rubriky

Pokuty za špatné topení jsou výjimkou, často si jen sousedi vyřizují účty

Ilustrační snímek

Už druhý rok mají radnice možnost ověřit si, čím lidé topí. Proběhly řádově stovky kontrol za celý Moravskoslezský...

Vyměňte šéfa Fakultní nemocnice Ostrava, žádají zdravotníci i studenti

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a Evžen Machytka (zleva) při středečním...

Ve Fakultní nemocnici Ostrava to opět vře. Rušno je tam od nástupu nového ředitele Evžena Machytky, ale tak vyhrocená...

Vítkovice zbourají komín Strakáč, nepomohla ani snaha sdružení o záchranu

Komín zvaný Strakáč je vysoký 101 metrů.

Kostkovaný komín někdejší úpravny a spékárny rud takzvané Aglomerace v Ostravě-Vítkovicích zvaný Strakáč půjde k zemi....

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.

Najdete na iDNES.cz