Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ve frýdecko-místecké ODS to vře. Válčí se i o místa v dozorčích radách

  13:05aktualizováno  13:05
ČSSD ve Frýdku-Místku musí být spokojena. Zatímco dosud se pozornost soustředila jen na její problémy na magistrátu vyšetřované policisty, nyní se přesouvá na boj mezi členy ODS o vlivné a dobře placené posty.

Poslanec Igor Svoják podporuje nové vedení frýdecko-místecké ODS. | foto: Archiv MF dNES

Kritika ano, ale konstruktivní, vzkazuje svým potenciálním voličům nové vedení ODS ve Frýdku-Místku. To se výrazně obměnilo poté, co místní sněm dosavadního předsedu Petra Konůpku odsunul nejen z vedoucího postu, ale následně i ze strany.

Spolu s Konůpkou vyloučili i dosavadního oblastního manažera strany Miloslava Mertu. Oběma členům vytýkají špatné chování jak v politice, tak vůči spolustraníkům. Ti to ale odmítají a tvrdí, že jde jen o odvetu za jejich snahu zabránit hromadnému náboru nových členů. Oba se proti vyloučení odvolali a nyní čekají na verdikt celostátního Smírčího výboru ODS.

Co také zaznělo

  • Pavel Mlýnek, předseda ODS F-M: "Chceme upustit od osobního napadání a dát se cestou konstruktivní kritiky vedení města."
  • Petr Konůpka, vyloučen z ODS: "Je to důsledek našeho odporu proti hromadnému nabírání nových členů."
  • Miroslav Konvičný, ODS F-M: "Vyzývali členy ODS, aby opustili sněm, nechtěli respektovat rozhodnutí orgánů strany."
  • Igor Svoják, poslanec PČR : "Petr Konůpka chtěl rozbíjet místní sněm, aby se jeho kandidáti nedostali na oblastní."
  • Miloslav Merta, vyloučen z ODS: "Vyloučili mě, abych nemohl kandidovat na chystaném oblastním sněmu."

Mezi vyřazenými členy a novým vedením se rozhořela válka, téměř by se dalo říct, že obě strany přivolaly posily a zalehly, tak jako znepřátelení členové gangů v Puzově Kmotrovi, na matrace.

Na jedné straně stojí nové vedení frýdecko-místecké ODS, podporované poslancem Igorem Svojákem, třineckou a hukvaldskou ODS, na druhé pak Petr Konůpka a Miloslav Merta, k nimž se přidala i část místních organizací v okrese.

Podle příznivců Petra Konůpky nejde v celém sporu ani tak o vyloučení předsedy frýdecko-místecké ODS jako spíše o snahu Igora Svojáka získat i v dalším volebním období volitelný post na poslanecké kandidátce. Ten to ale odmítá.

"O nic takového vůbec nejde, jen jsem pomáhal místnímu sdružení ve Frýdku-Místku urovnat stav, do kterého se dostalo činností pana Konůpky," vysvětluje Igor Svoják.

"Už od loňského léta věděl, že se mnoha lidem z místní ODS nelíbí jeho konfrontační styl vedený hlavně osobními útoky na představitele města a že chtějí, aby se strana vydala konstruktivnější cestou," dodal.

"Panu Svojákovi jde jen o to, aby obhájil svůj post na příští kandidátce. Proto potřebuje hlasy oblasti, která jej může nominovat, proto potřebuje hlasy Frýdku-Místku, aby tu oblast mohl ovlivnit," oponuje Petr Konůpka.

Chceme kritizovat skutečně konstruktivně, tvrdí nový šéf

"Chceme zmírnit kritiku, která z našich řad zazněla vůči městu, a nabízet řešení problémů města," vysvětluje nový předseda ODS ve Frýdku-Místku Pavel Mlýnek.

"Nechceme, aby opozice poukazovala na kauzy vedení města, které mají řešit orgány činné v trestním řízení a u kterých stačí informace médií, a chceme se zaměřit na konstruktivní kritiku politiky současného vedení města," dodal Pavel Mlýnek.

"Není to o ničem jiném než o snaze dostat se na místa do dozorčích rad a podobně," komentuje snahu vedení o nový směr druhý vyhozený člen Miloslav Merta.

"Však se pan Svoják netajil tím, že jedná s městem o tom, že za naši vstřícnost nějaké dostaneme," dodal. To už předtím potvrdil i Igor Svoják.

"Poté co jsme deklarovali změny v ODS, ozval se mi primátor města pan Pobucký s nabídkou, že bychom se mohli zapojit do činnosti kontrolních orgánů," řekl.Nejčtenější

Pustevny získají stezku v oblacích, na nápor turistů není místo připravené

Plánovaná podoba stezky v oblacích na Pustevnách.

Stavba panoramatické stezky na Pustevnách pokročila, veřejnosti se má otevřít ještě letos. Projekt, který se...

Olomouc - Ostrava 1:4, vítězové se dotáhli na Slavii, Diop má hattrick

Střelec druhého ostravského gólu Dame Diop (vlevo) se raduje s Martinem Fillem,...

Ostravští fotbalisté se v tabulce první ligy dotáhli na třetí Slavii. V dohrávce 5. kola nečekaně vysoko zvítězili v...Ať chcípne, psali lidé pod fotku kurdského novorozence. Policie je obvinila

Ilustrační snímek

Již několik měsíců řeší policie na Třinecku nenávistné komentáře, které se na sociální síti šířily na adresu dítěte s...

Bohemians - Ostrava 0:1, rozhodli bratři Šašinkové. A Baník je čtvrtý

Milan Baroš (vpravo) z Ostravy pod tlakem Davida Bartka z Bohemians,.

Souboje, snaha, velmi slušná divácká kulisa. A dlouho žádné góly. Až z jedné z posledních akcí zápasu udeřil hostující...

Bakala před komisi k OKD nepřišel. Necháme ho předvést, vzkázal Černohorský

Podnikatel, investor a filantrop Zdeněk Bakala.

Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace OKD se usnesla, že nechá předvést policií Zdeňka Bakalu, protože se...

Další z rubriky

Kvůli závadě brzd vlaku hořela tráva u trati v délce sedmnácti kilometrů

Hasiči zasahovali u požáru trávy podél dlouhého úseku železniční trati.

Rozsáhlý požár trávy podél sedmnáctikilometrového úseku železniční trati museli v pondělí likvidovat hasiči na...

Festivalu Colours of Ostrava se daří i ekonomicky, zdvojnásobil zisk

Zlata Holušová hledá interprety pro Colours of Ostrava na festivalech po celém...

Nejlepší rok ve své historii loni zaznamenala společnost Colour Production Zlaty Holušové, pořádající od roku 2002...

Orchideje i cenné lesy. Moravskoslezský kraj zdobí nové přírodní památky

Kvetoucí vstavačové louky u Býkovic

V okolí Kopřivnice a Štramberka leží dvě nové přírodní památky. Krajští radní na základě doporučení odborníků schválili...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz