Vítkovičtí fotbalisté derby zvládli. Odolali náporu

8:55aktualizováno  8:55
Při závěrečném náporu fotbalisté Frýdku-Místku trefili břevno a v poslední minutě vítkovický brankář Květon chytil na čáře hlavičku gólmana hostů Prepsla, který posílil útok při rohu.

Momentka z utkání Prostějov - Opava | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Vítkovičtí odolali. Ve středečním 23. kole národní ligy vyhráli 3:2 a přiblížili se příčce znamenající záchranu na jediný bod.

„Chybělo mi větší ucho,“ popsal svou trefu hlavou frýdecko-místecký brankář Ondřej Prepsl.

„I za bod bychom byli vděční,“ komentoval hostující trenér Miroslav Nemec čtvrtou porážku v řadě. „Znovu jsme udělali hrubou chybu v obraně a soupeř ji potrestal.“

To mluvil o vítězném gólu Vítkovic. Fiala v 60. minutě centroval z pravé strany a Matěj si naběhl ke vzdálenější tyči, kde úplně sám hlavičkoval do odkryté branky.

„Čekal jsem, že to tam Mates (Fiala) tak skvělé dá, a naštěstí tam nikdo se mnou nebyl,“ usmál se Jan Matěj.

To Vítkovičtí potřetí vedli. Předtím však Frýdecko-Místečtí stačili dvakrát vyrovnat.

„Pro nás byl důležitý už gól, který jsme dali do šatny,“ zmínil vítkovický trenér Ivan Kopecký branku Fialy v nastaveném čase prvního poločasu. „O přestávce jsme si řekli, že budeme pokračovat aktivně, jenže znovu jsme nechali soupeře srovnat. V tu chvíli to nevypadalo dobře, soupeř se tlačil dopředu. Naštěstí jsme dali nádherný třetí gól.“

Trenér Frýdku-Místku Miroslav Nemec přiznal, že druhý gól domácích jen čtyři minuty po vyrovnání jeho mužstvo na chvíli zlomil. „Ale dostali jsme se zpět do zápasu. Leží však na nás nějaká deka,“ dodal Nemec.

„Soupeř měl nebezpečné tři centry, které proletěly kolem tyče, ale my jsme měli proměnit tři čtyři brejkové situace,“ uvedl Ivan Kopecký. „Ty body mají pro nás opět cenu zlata. Pro kluky není jednoduché hrát každý zápas pod takovým tlakem.“

Opavští duel otočili

Útočník Puškáč dvěma góly, prvními po svém příchodu do Opavy, přispěl k výhře týmu v Prostějově 4:2.

„Těší mě, že jsme zvládli těžkou situaci za stavu 1:2,“ řekl opavský trenér Roman Skuhravý. „Když jsme ztratili vedení 1:0, tak nám nešly nohy a domácí nadšeně bojovali.“

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vladimír Svačina (uprostřed) z Třince se raduje z gólu v utkání proti Litvínovu.
Třinečtí hokejisté v předehrávce zdolali Litvínov a jsou v čele extraligy

Hokejisté Třince porazili v předehrávce 7. kola extraligy Litvínov 5:1 a minimálně do neděle se vyšvihli do čela tabulky. Oceláři své vítězství postavili na...  celý článek

Liberecký útočník Vladimír Svačina (vlevo) se snaží zkrotit puk, hlídá si ho...
Vítkovický obránce Hrbas myslí jinak. Chybami se moc netrápí

Jmenuje se stejně. Má i shodné číslo dresu jako minulou sezonu – 13. Ale s nadsázkou jde říct, že se jedná o jiného hokejistu... Vítkovický obránce Marek Hrbas...  celý článek

Hokejisté Třince se radují z góilu.
Vím, že se musím více cpát do branky, přiznává třinecký Svačina

Minulou sezonu Vladimír Svačina v Liberci hostoval. Teď ho pomohl i jedním gólem porazit. Hokejoví Oceláři Třinec v dnešní předehrávce 6. kola extraligy...  celý článek