Vítkovičtí hokejisté se po těsné výhře stále drží na dostřel play-off

8:31aktualizováno  8:31
Dvakrát hokejisté týmu Vítkovice Steel ztratili v Mladé Boleslavi vedení, přesto dokázali ve 47. kole extraligy zvítězit. Díky vítězství 5:3 se pět kol před koncem základní části drží v boji o play-off - z jedenácté příčky ztrácejí na desátou Kometu Brno už jen tři body.

Hokejisté Vítkovic slaví branku v utkání s Mladou Boleslaví. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

„Sice to nebylo snadné, ale myslím si, že jsme to měli pevně ve svých rukou,“ uvedl po včerejší bitvě vítkovický útočník Petr Kolouch, autor jedné z branek ostravského celku, který při svém gólu uplatnil důraz v brankovišti. „Trenér nás pořád nabádá, abychom chodili do brány. Tentokrát mi to tam padlo, jsem za to rád.“

Vítkovičtí zaskočili domácí tým dvěma brankami v první třetině. Mladoboleslavští ale ve 20. minutě snížili a na začátku druhé třetiny vyrovnali.

„Sice se na to připravujeme, ale kluci nám tam pořád projíždějí. Musíme zjednodušit hru ve středním a obranném pásmu, musíme zlepšit obrannou činnost,“ konstatoval další útočník Vítkovic Roman Szturc.

„Klíčový byl gól na 4:3. Ten domácí srazil,“ připomněl Kolouch trefu Michaela Vandase ze třetí třetiny. „Potom nás sice Mladá Boleslav zamkla, ale my jsme ji nepouštěli do předbrankového prostoru. A pak jsme v poslední minutě přidali pojistku do prázdné branky. Jsme rádi za tři body, potřebujeme je jako sůl,“ podotkl Petr Kolouch.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jakub Šiřina (vpravo) z Opavy přihrává kolem Chrise Tawiaha (vlevo) z...
Opavští zůstali neporažení, Šiřina je dovedl k výhře na hřišti USK

Basketbalisté Opavy vyhráli v duelu dvou neporažených týmů na palubovce USK Praha 88:70 a po čtyřech zápasech mají dál stoprocentní bilanci. Pražané naopak ve...  celý článek

David Lischka z Karviné (vlevo) stíhá Micka van Burena ze Slavie.
Po té mojí chybě bylo po zápase, řekl karvinský stoper Lischka

Karvinský stoper David Lischka po utkání se Slavií Praha přiznal, že proti tak kvalitnímu soupeři dosud nehrál.  celý článek

Momentka z duelu Ligy mistrů mezi Kometou Brno (modrá) a Stavangerem
Brno a Liberec začnou osmifinále Ligy mistrů doma, Třinec v Malmö

Hokejisté Komety Brno a Liberce začnou osmifinále play-off Ligy mistrů v úterý 31. října na domácím ledě a Třinec odstartuje boj o postup do čtvrtfinále venku.   celý článek