Vítkovický gólman Roman Málek pouští gól

Vítkovický gólman Roman Málek pouští gól | foto: Jan Karásek, MAFRA

Vítkovice padly ve Zlíně a ztratily třetí příčku

• 0
Souboj o třetí místo v tabulce vítkovičtí hokejisté nezvládli. Ve Zlíně prohráli vysoko 1:5 a v tabulce klesli za svého včerejšího přemožitele. Tři kola před koncem základní části na něj ztrácejí dva body.

„Je to škoda,“ posteskl si obránce Vítkovic Lubomír Vosátko. „Body musíme získat příště,“ připomněl, že páté České Budějovice a Pardubice zaostávají jen o tři body.

Domácí rozhodli důležitou bitvu, která si tempem a atmosférou nezadala se zápasy play-off, během sedmi minut druhé třetiny. Dvakrát skóroval Bedřich Köhler a jednou Michal Důras, ze stavu 1:1 to najednou bylo 4:1.

„Soupeře rychlé góly uklidnily a dostal se do euforie,“ litoval trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Gólostroj začal v čase 22:45 a skončil ve 27:47. Köhler nejprve využil Leškovu zadovku, pak dorazil střelu svého centra. Vzápětí dostal do euforie zaplněný stadion Důras, jenž skóroval v přesilovce.

I pro něj to byla druhá trefa v zápase, protože v první části úspěšně zakončil brejk.

„Sice nás to nezlomilo, ale soupeř se dostal na koně,“ uznal Vostáko.

Parádní pětiminutovka domácích přitom ostře kontrastovala s tím, co bylo k vidění v první třetině. Hosté v ní výborně forčekovali, byli aktivnější a vytvořili si víc šancí. „Měli jsme dostatečný tlak na bránu, ale venku poslední dobou bohužel dáváme málo gólů,“ připomněl Trličík. „Ve druhé třetině jsme chybovali v rozehrávce a dostali z toho góly.“
Vítkovice doplatily i na velký počet vyloučených. Nasbíraly sedm dvouminutových trestů, zatímco Zlín jenom dva.
„Svou roli to hrálo,“ připustil Trličík.