KAPITÁN SKÓRUJE. Václav Skuhravý zvýšil vedení Karlových Varů proti Vítkovicím

KAPITÁN SKÓRUJE. Václav Skuhravý zvýšil vedení Karlových Varů proti Vítkovicím na 2:1. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Vítkovičtí hokejisté zabrali v závěru, ve Varech to stačilo na 2 body

• 0
Až deset minut před koncem třetí třetiny vstřelili hokejisté Vítkovic na ledě Karlových Varů svůj první gól. Tomáš Káňa po přesné přihrávce Jiřího Burgera překonal Lukáše Mensatora a snížil na 1:2. Nakopl tak vítkovické mužstvo, které dalšími dvěma brankami urvalo vítězství 3:2 v prodloužení.

Dva body z utkání 7. kola extraligy zařídili ostravskému celku vítkovičtí mazáci. V 57. minutě vyrovnával na 2:2 nejzkušenější ostravský útočník Viktor Ujčík po přihrávce Marka Malíka, v prodloužení pak rozhodl kapitán Jiří Burger, jemuž asistoval opět zkušený Ujčík.

Přitom po dvou třetinách to s Vítkovicemi moc dobře nevypadalo. Na začátku té první dotlačil puk na záda Romana Málka karlovarský útočník Lukáš Pech, stejný hráč pak přidal i druhou branku patnáct vteřin před koncem druhé části. Svůj únik zakončil blafákem, který sice Málek zneškodnil, ale na dorážku už byl krátký.

To vítkovičtí útočníci dobývali branku hájenou Mensatorem marně. Jako první ho překonal v 50. minutě Tomáš Káňa. Poté si však karlovarský gólman zřejmě natáhl tříslo a v 54. minutě musel střídat.

Mensatora nahradil mladý Marek Benda a ten v 57. minutě nestačil na pohotovou dorážku Viktora Ujčíka. V prodloužení pak Vítkovice hrály přesilovku a tu využil přesnou ranou do odkryté části branky Jiří Burger. Vítkovice tak zatím bodovaly v každém zápase.