Ostravští zastupitelé mají poslední možnost rozhodnou o podobě nové vyhlášky regulující hazard na území města. (Ilustrační snímek)

Ostravští zastupitelé mají poslední možnost rozhodnou o podobě nové vyhlášky regulující hazard na území města. (Ilustrační snímek) | foto: Karel Kopáč, MF DNES

Pře o hazard v Ostravě: politici mají poslední šanci hnout s vyhláškou

  • 7
O nové vyhlášce omezující hazard na území města budou ve středu poněkolikáté jednat ostravští městští zastupitelé. Regulaci řeší už dva roky, tohle však bude jejich poslední šance rozhodnout o její podobě ve stávajícím složení.

Vyhláškou se zastupitelé už několikrát zabývali, na jejím definitivním znění se však dosud neshodli. Radní ani na svém zatím posledním jednání nepřijali žádné doporučující stanovisko, a není tak vyloučeno to, že konečné rozhodnutí zůstane až na nových zastupitelích.

Aktuální návrh obecně závazné vyhlášky podle primátorova náměstka Tomáše Petříka (ODS) znovu zohledňuje představy o rozsahu případného omezení hazardu podle přání jednotlivých městských obvodů.

Skupina zastupitelů za ČSSD ještě před prázdninami navrhla, aby se město při přípravě vyhlášky zabývalo také variantou takzvaného plošného zákazu na území celého města.

Většina obvodů s plošnou regulací nesouhlasila

„V případě té nulové varianty jsme postupovali v zásadě úplně stejně jako v případě regulované vyhlášky. To znamená, že jsme oslovili všechny jednotlivé městské obvody, aby nám daly svá stanoviska,“ uvedl Petřík. Podle něj většina obvodů trvala na svých původních návrzích a s plošnou regulací nesouhlasila.

„Respektujeme tedy představy jednotlivých městských obvodů a v zásadě předkládáme vyhlášku v regulované podobě. Ti, kteří mají zájem o plošnou regulaci v rámci svého obvodu, tak to respektujeme a ve vyhlášce to bude uvedeno,“ uvedl.

Náměstek primátora prosazoval, aby se celou problematikou zabývalo až nové zastupitelstvo. „K této variantě mě vedla skutečnost, že rozhodujeme skoro o čtvrt miliardě rozpočtu na příjmové straně. Mně se zdá osobně poněkud neetické v závěru volebního období takovým způsobem zasahovat do příjmové stránky rozpočtu,“ vysvětlil Petřík, podle kterého je tedy nakonec materiál předložen ve dvou variantách, které umožňují přijetí i odložení vyhlášky.

Rada nepřijala žádné doporučení a konečné slovo tak budou mít zastupitelé.