Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vysoké školy ještě přijímají studenty. Začalo druhé kolo

  15:48aktualizováno  15:48
Kam všude se ještě můžete přihlásit ke studiu na univerzitě? Přihlášky přijímají všechny vysoké školy v Moravskoslezském kraji. Ale jen na některých fakultách a k vybraným oborům - přírodovědným, uměleckým, filozofickým.
Vysokoškolské přednášky stále nejsou ještě mnoha stuidentům zapovězeny. Chce to jen vyzkoušet štěstí a přesvědčit o svých znalostech. (ilustrační snímek)

Vysokoškolské přednášky stále nejsou ještě mnoha stuidentům zapovězeny. Chce to jen vyzkoušet štěstí a přesvědčit o svých znalostech. (ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Ne každý odmaturoval hned napoprvé. Ne každého vzali na univerzitu. I proto se vysoké školy v Moravskoslezském kraji rozhodly, že vyhlásí druhá kola přijímacího řízení.

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

Hornicko-geologická fakulta přijímá přihlášky ke studiu bakalářských oborů, které lze studovat prezenčně i dálkově. S výjimkou oboru Geovědní a montánní turismus se u všech ostatních písemná přijímací zkouška promíjí. Přihlášky můžete podávat do 15. srpna.

Také fakulta s názvem Univerzitní studijní programy vyhlásila druhé kolo přijímacího řízení. Týká se oborů Nanotechnologie, Mechatronické systémy a Automobilová elektronika. Poslední dva lze studovat i dálkově. Přihlášky podávejte do 19. srpna. Co k nim musíte přiložit a jak je doručit, zjistíte na internetu: www.vsb.cz/cs/uchazeci. Přijímací zkoušky se konají 29. srpna.

Slezská univerzita v Opavě

Jak je na tom obchodně-podnikatelská fakulta v Karviné? Až do konce srpna přijímá přihlášky ke studiu všech bakalářských oborů studijních programů Hospodářská politika a správa, Ekonomika a management, Systémové inženýrství a informatika a také Gastronomie, hotelnictví a turismus. Přijímací zkoušky se konají ve středu 11. září. Co byste k nim měli umět, se dočtete na oficiálním webu školy: www.slu.cz/opf/cz/uchazeci.

Ostravská univerzita

Na filozofické fakultě máte příležitost studovat cizí jazyky a literatury v různých kombinacích: anglický jazyk s francouzským, německý s polským, francouzský s latinským. Fakulta přijímá přihlášky až do 15. srpna. Písemná přijímací zkouška z angličtiny, francouzštiny a němčiny se koná 28. srpna. Naproti tomu z polštiny nebo latiny se zkouška nekoná. Bližší informace: http://ff.osu.cz.

Termíny a poplatky

VŠB-TU Ostrava
Přihlášky přijímá do 15. a 19. srpna. Poplatek 450 nebo 600 Kč za úkony spojené s přijímacím řízením je nutné uhradit bezhotovostně.

Ostravská univerzita
Přihlášku ke studiu musíte podat ještě dnes (fakulta umění) nebo do 15. srpna (filozofická fakulta) a 18. srpna (přírodovědecká fakulta). Administrativní poplatek na všech fakultách činí 560 korun.

Slezská univerzita v Opavě
Přihlášky přijímá do 30. srpna. Poplatek 450 nebo 550 Kč za úkony spojené s přijímacím řízením je nutné uhradit bezhotovostně.

Vysoká škola podnikání Ostrava
Vyplněnou přihlášku ke studiu je možné zaslat poštou tak, aby byla doručena nejpozději týden před termínem přijímacího řízení, které se koná 4. září. Za přijímací řízení je nutné uhradit administrativní poplatek 500 Kč. Bezhotovostně.

Fakulta umění vyhlásila dodatečné přijímací řízení do bakalářského oboru Violoncello v prezenční formě studia. Přihlášky musíte podat ještě dnes, ale úhrada administrativního poplatku je možná až do 19. srpna. Zkoušky se uskuteční 27. srpna. Jak se na ně připravit? Zjistíte na oficiálním webu fakulty umění: http://fu.osu.cz.

A také přírodovědecká fakulta ještě pořád přijímá absolventy středních škol. Nabízí jednooborové studium aplikované matematiky, biofyziky nebo informatiky, ale i dvouoborová studia, v nichž můžete studovat například fyziku s informatikou. "Není to jednoduché, ale lidí, kteří rozumí jednomu i druhému, není mnoho. Po absolventech je hlad," přiblížila proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Petra Konečná.

"Navíc pokud budou mít snahu a zájem uspět ve studiu, dočkají se velké individuální podpory. I kdyby byli slabší."

Přihlášky podávejte do 18. srpna. Fakulta vás přijme bez přijímací zkoušky: http://prf.osu.cz.

Vysoká škola podnikání Ostrava

Chcete-li studovat bakalářský obor Podnikání - denně či dálkově, Podnikání a management v obchodu nebo Informatiku a internet v podnikání, podejte si přihlášku do 28. srpna.

Přijímačky na Vysoké škole podnikání Ostrava se konají 4. září. Co byste měli umět, zjistíte na webu: www.vsp.cz/zajemci-uchazeci.
Nejčtenější

Je to budoucnost, věří nové formě placení za MHD bankéři i města

Platba bezkontaktní kartou je v Ostravě hit.

Pípnutí u terminálu při nástupu do tramvaje a jízdné je zaplaceno. Žádné drobné, žádné lístky. Všechno jde bezkontaktně...

Druhá vražda ve stejné obci. Policie z ní viní muže, který skočil pod vlak

(Ilustrační snímek)

Druhou vraždu ve dvou týdnech vyšetřují moravskoslezští kriminalisté v Suchdole nad Odrou na Novojičínsku. Podle...Hokejový luxus ze skla a betonu. Nejkrásnější stadion v Česku má Třinec

Třinečtí hokejisté při prvním tréninku ve Werk Arene.

Na úpatí Beskyd, na dohled kouřícím železárnám stojí nejkrásnější hokejový stadion v extralize - tedy alespoň očima...

Kometa předvedla bleskový postup, Pardubice srovnaly sérii s Třincem

Hokejisté Komety Brno se radují v zápase proti Vítkovicím, který jim zajistil...

Nedělními zápasy pokračovalo čtvrtfinále play off hokejové extraligy. Pardubice i podruhé před vlastními fanoušky ve...

Na D1 u Ostravy se srazilo sedm aut, dálnici blokoval hořící kamion

Na dálnici D1 mezi exity na Butovice a Hladké Životice u obce Kujavy na...

Na dálnici D1 mezi exity na Butovice a Hladké Životice na Novojičínsku se ráno stala hromadná dopravní nehoda sedmi...

Další z rubriky

Žena, která nechala novorozence zemřít ve skříni, si odpyká patnáct let

Ženě potvrdil vrchní soud patnáctiletý trest za vraždu novorozence.

Za vraždu novorozence si mladá žena z Frýdlantu nad Ostravicí odpyká patnáct let vězení. Trest uložený ostravským...

Na popravu musely koukat davy. V Těšíně si připomněli oběšení 24 odbojářů

Lidé se každoročně setkávají v polském Těšíně v místě popravy, aby si...

Památku čtyřiadvaceti polských občanů Těšínského Slezska, kteří byli 20. března 1942 při veřejné exekuci pověšeni v...

Zloděj vykradl pekařství, chytili jej s pusou od povidel a nechali dokousat

Drnovské koláče vyhrály soutěž Zlatá chuť jižní Moravy.

Hodinu od vloupání zadrželi karvinští policisté sedmatřicetiletého muže, který vykradl tamní pekařství. Na zádech měl...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz