Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vysoké školy ještě přijímají studenty. Začalo druhé kolo

  15:48aktualizováno  15:48
Kam všude se ještě můžete přihlásit ke studiu na univerzitě? Přihlášky přijímají všechny vysoké školy v Moravskoslezském kraji. Ale jen na některých fakultách a k vybraným oborům - přírodovědným, uměleckým, filozofickým.
Vysokoškolské přednášky stále nejsou ještě mnoha stuidentům zapovězeny. Chce to jen vyzkoušet štěstí a přesvědčit o svých znalostech. (ilustrační snímek)

Vysokoškolské přednášky stále nejsou ještě mnoha stuidentům zapovězeny. Chce to jen vyzkoušet štěstí a přesvědčit o svých znalostech. (ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Ne každý odmaturoval hned napoprvé. Ne každého vzali na univerzitu. I proto se vysoké školy v Moravskoslezském kraji rozhodly, že vyhlásí druhá kola přijímacího řízení.

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

Hornicko-geologická fakulta přijímá přihlášky ke studiu bakalářských oborů, které lze studovat prezenčně i dálkově. S výjimkou oboru Geovědní a montánní turismus se u všech ostatních písemná přijímací zkouška promíjí. Přihlášky můžete podávat do 15. srpna.

Také fakulta s názvem Univerzitní studijní programy vyhlásila druhé kolo přijímacího řízení. Týká se oborů Nanotechnologie, Mechatronické systémy a Automobilová elektronika. Poslední dva lze studovat i dálkově. Přihlášky podávejte do 19. srpna. Co k nim musíte přiložit a jak je doručit, zjistíte na internetu: www.vsb.cz/cs/uchazeci. Přijímací zkoušky se konají 29. srpna.

Slezská univerzita v Opavě

Jak je na tom obchodně-podnikatelská fakulta v Karviné? Až do konce srpna přijímá přihlášky ke studiu všech bakalářských oborů studijních programů Hospodářská politika a správa, Ekonomika a management, Systémové inženýrství a informatika a také Gastronomie, hotelnictví a turismus. Přijímací zkoušky se konají ve středu 11. září. Co byste k nim měli umět, se dočtete na oficiálním webu školy: www.slu.cz/opf/cz/uchazeci.

Ostravská univerzita

Na filozofické fakultě máte příležitost studovat cizí jazyky a literatury v různých kombinacích: anglický jazyk s francouzským, německý s polským, francouzský s latinským. Fakulta přijímá přihlášky až do 15. srpna. Písemná přijímací zkouška z angličtiny, francouzštiny a němčiny se koná 28. srpna. Naproti tomu z polštiny nebo latiny se zkouška nekoná. Bližší informace: http://ff.osu.cz.

Termíny a poplatky

VŠB-TU Ostrava
Přihlášky přijímá do 15. a 19. srpna. Poplatek 450 nebo 600 Kč za úkony spojené s přijímacím řízením je nutné uhradit bezhotovostně.

Ostravská univerzita
Přihlášku ke studiu musíte podat ještě dnes (fakulta umění) nebo do 15. srpna (filozofická fakulta) a 18. srpna (přírodovědecká fakulta). Administrativní poplatek na všech fakultách činí 560 korun.

Slezská univerzita v Opavě
Přihlášky přijímá do 30. srpna. Poplatek 450 nebo 550 Kč za úkony spojené s přijímacím řízením je nutné uhradit bezhotovostně.

Vysoká škola podnikání Ostrava
Vyplněnou přihlášku ke studiu je možné zaslat poštou tak, aby byla doručena nejpozději týden před termínem přijímacího řízení, které se koná 4. září. Za přijímací řízení je nutné uhradit administrativní poplatek 500 Kč. Bezhotovostně.

Fakulta umění vyhlásila dodatečné přijímací řízení do bakalářského oboru Violoncello v prezenční formě studia. Přihlášky musíte podat ještě dnes, ale úhrada administrativního poplatku je možná až do 19. srpna. Zkoušky se uskuteční 27. srpna. Jak se na ně připravit? Zjistíte na oficiálním webu fakulty umění: http://fu.osu.cz.

A také přírodovědecká fakulta ještě pořád přijímá absolventy středních škol. Nabízí jednooborové studium aplikované matematiky, biofyziky nebo informatiky, ale i dvouoborová studia, v nichž můžete studovat například fyziku s informatikou. "Není to jednoduché, ale lidí, kteří rozumí jednomu i druhému, není mnoho. Po absolventech je hlad," přiblížila proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Petra Konečná.

"Navíc pokud budou mít snahu a zájem uspět ve studiu, dočkají se velké individuální podpory. I kdyby byli slabší."

Přihlášky podávejte do 18. srpna. Fakulta vás přijme bez přijímací zkoušky: http://prf.osu.cz.

Vysoká škola podnikání Ostrava

Chcete-li studovat bakalářský obor Podnikání - denně či dálkově, Podnikání a management v obchodu nebo Informatiku a internet v podnikání, podejte si přihlášku do 28. srpna.

Přijímačky na Vysoké škole podnikání Ostrava se konají 4. září. Co byste měli umět, zjistíte na webu: www.vsp.cz/zajemci-uchazeci.Nejčtenější

Vítejte v nejhorším městě kraje, hlásá cedule v Jablunkově

Cedule vlevo od vstupu na koupaliště, které navštěvují i lidé ze Slovenska a...

Vítejte v Jablunkově, v nejhorším městě v kraji. Ceduli s tímto nápisem pověsil na venkovní stěnu místní restaurace...

Ať chcípne, psali lidé pod fotku kurdského novorozence. Policie je obvinila

Ilustrační snímek

Již několik měsíců řeší policie na Třinecku nenávistné komentáře, které se na sociální síti šířily na adresu dítěte s...Bohemians - Ostrava 0:1, rozhodli bratři Šašinkové. A Baník je čtvrtý

Milan Baroš (vpravo) z Ostravy pod tlakem Davida Bartka z Bohemians,.

Souboje, snaha, velmi slušná divácká kulisa. A dlouho žádné góly. Až z jedné z posledních akcí zápasu udeřil hostující...

Bakala před komisi k OKD nepřišel. Necháme ho předvést, vzkázal Černohorský

Podnikatel, investor a filantrop Zdeněk Bakala.

Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace OKD se usnesla, že nechá předvést policií Zdeňka Bakalu, protože se...

Tak těm lidem dejte byty, říká autor žaloby na bezdoplatkové zóny

Majitel Hotelu Grand Zdeněk Plaček.

Majitel bohumínského Hotelu Grand Zdeněk Plaček podal žalobu na město kvůli zavádění bezdoplatkových zón. V jeho domě...

Další z rubriky

Výměny potrubí omezují dopravu i dodávky vody v Moravskoslezském kraji

Ilustrační snímek

Cestování po Moravskoslezském kraji dokážou znepříjemnit nejen opravy silnic, ale i rekonstrukce vodovodních a...

Řidičům Taxify hrozí za chybějící oprávnění velké pokuty i trestní stíhání

Přivolávání taxíku pomocí aplikace (ilustrační foto).

Alternativní taxislužba Taxify, která začala v Ostravě fungovat před třemi týdny, budí emoce. Klienti kvitují nízké...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

Najdete na iDNES.cz